تبلیغات
روستای اوز - شهید علی اكبر ملكی

روستای اوز

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

فرزند : شیر علی                   

تاریخ تولد :  1341

تاریخ شهادت :  66/1/24 
مختصری از زندگینامه شهید :

                                       
                                               بسم الله الرحمن الرحیم

علی اكبر در سال 1341 در خانواده ای مومن و متقی متولد گردید . پس از گذراندن دوران تحصیلات و با اوجگیری تظاهرات مردمی علیه رژیم شاه به صف مبارزان پیوست و در جهت به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی بسیار كوشید . پس از پیروزی انقلاب به عضویت سپاه در آمد و با شروع جنگ تحمیلی عازم جبهه های حق علیه باطل گردید . او در چندین نوبت به جبهه رفت و هر بار كه می رفت و در هر عملیاتی كه شركت می كرد ، شجاعانه می جنگید و همواره پیشتاز و در صف اول نبرد قرار داشت و بارها زخمی شد ، اما هرگز خللی در پایداری و مجاهداتش راه نیافت . 
علی اكبر بسیار با ایمان ، مهربان و خالص بود و همیشه سعی می كرد دیگران را بر خود ترجیح دهد . او برای همه غصه می خورد ، از خانواده اش گرفته تا غریبه . مثل این بود كه همه اعضای خانواده او هستند . او كه در مكتب اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام پرورش یافت ، بسیار بی ریا و خود ساخته بود و همیشه در راه حفظ ارزشها و شعائر اسلامی پر تلاش بود . به جبهه كه می رفت ، نگران خانواده اش می گردید و برای این كه آنان نگران حال او نباشند ، همیشه می گفت جایم خوب است .
و سر انجام علی اكبر كه بسیار نوع دوست بود ، از آخرین امتحان الهی یعنی از خود گذشتگی سر بلند بیرون آمد و به اصرار خودش و راضی نمودن رزمنده ای كه برای  ماموریتی در خط مقدم انتخاب شده بود ( به دلیل داشتن زن و فرزند ) ، به جای او خط مقدم رفت و شهادت را كه سالها منتظر آن بود ، در آغوش كشید و روح بلند و ملكوتی اش به دیدار معبودش شتافت و به لقای یار دست یافت و پیكر پاك و مطهرش در بهشت زهرا سلام الله علیها آرام گرفت .                                                                     


نوشته شده در شنبه 14 اسفند 1395 توسط بسیج شهدای روستای اوز - نور
مقام معظم رهبری

آرشیو مطالب
آمار سایت
Blog Skin