تبلیغات
روستای اوز - شهید سید حسن حسینی

روستای اوز

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

فرزند :  سید میر حسین  

تاریخ تولد :  1345

تاریخ شهادت :  64/12/21مختصری از زندگینانه شهید :


                         

                                              بسم الله الرحمن الرحیم

سید حسن كه به نام سید میثم معروف بود در تاریخ بهمن ماه سال 1345 در شهر ساری و در خانواده ای مومن و متقی متولد گردید . او از  دوران كودكی با پدر به هیئت می رفت و از قرآن و عترت بهرمند گردید و در اخلاق و رفتار او تاثیر گذاشت . سید حسن در 4 سالگی به جهت شغل پدر با خانواده به تهران آمد و در یكی از مدارس جنوب شهر مشغول به تحصیل گردید . او علاوه بر این كه باهوش ، زرنگ و درس خوان بود ، از طرف دیگر بسیار مهربان و دلسوز و به فكر همه بود و گاهی اوقات وسائل و حتی لباس گرم خود را به دانش آموزان بی بضاعت می بخشید در حالی كه خود به آن نیاز داشت . او در زمینه ورزش هم موفق بود و توانست در رشته مورد علاقه اش فوتبال پیشرفت خوبی داشته باشد .
سید حسن با شدت گرفتن تظاهرات مردمی علیه نظام فاسد شاهنشاهی در سال 1357 همزمان با تحصیل در مقطع راهنمائی به صف مبارزان پیوست و با آنان همراه گردید . او در مراسم استقبال حضرت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه نیز حضوری فعال داشت . پس از انقلاب سید حسن با ثبت نام در بسیج فعالیت خود را ادامه داد .
با آغاز جنگ تحمیلی سید حسن كه نور معرفت الهی و عشق به امام و انقلاب سرتاسر وجودش را در بر گرفت از شهر ورامین عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل گردید و با شركت در عملیتهای مختلف در جنوب و شمال غرب با شجاعت و رشادت به تكلیف الهی و وظیفه انقلابی خویش عمل نمود و در نهایت در اسفند سال 1364 در عملیات والفجر 8 در سلیمانیه عراق به آرزوی دیرین خود شهادت رسید و به لقای معبودش دست یافت و پیكر پاك و مطهرش در بهشت زهرا سلام الله علیه آرام گرفت .    
                                                       


نوشته شده در شنبه 14 اسفند 1395 توسط بسیج شهدای روستای اوز - نور
مقام معظم رهبری

آرشیو مطالب
آمار سایت
Blog Skin