تبلیغات
روستای اوز - شهید علی اكبر معززی

روستای اوز

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

فرزند : احمد                                         

تاریخ تولد :  1335

تاریخ شهادت :  61/3/4   
مختصری از زندگینامه شهید :

                        
           
                                              بسم الله الرحمن الرحیم

علی اكبر در سال 1335 در تهران و در خانواده ای مومن و متقی متولد گردید . او پس از گذراندن تحصیلات با اوج تظاهرات مردمی علیه نظام طاغوت در سال 1357 به صف مبارزان انقلابی پیوست و بارها تا مرز شهادت پیش رفت . نقش علی اكبر در تسخیر پادگان امام حسین علیه السلام ( عشرت آباد ) كه با عملیاتی مسلحانه صورت گرفت چشمگیر بود . او پس از آن نیز تا پیروزی كامل در تثبیت دستاوردهای انقلاب بسیار كوشش نمود .
علی اكبر پس از پیروزی انقلاب از تلاش در جهت حفظ ارزشهای اسلام و انقلاب به مسیر خود ادامه داد و با انتخاب شغل معلمی مشغول تعلیم و تربیت گردید .
با آغاز جنگ تحمیلی علی اكبر از طریق بسیج به عضویت سپاه در آمد و به جبهه های نبرد با كافران بعثی اعزام گردید و با همكاری با گروه شهید چمران در منطقه كردستان توانست در جهت ضربه زدن و انهدام نیروهای ضد انقلاب و متجاوزان نقش موثری ایفا نماید و چندین مرتبه نیز مجروح گردید . پس از آن راهی جبهه های جنوب گردید و در عملیات آزاد سازی خرمشهر شركت نمود . و او كه دیگر روح بزرگش بیش از همیشه خواهش پرواز داشت ، به آرزوی خویش دست یافت و به لقای حق رسید و پیكر پاك و مطهرش در بهشت زهرا سلام الله علیها آرام گرفت .      


 


نوشته شده در شنبه 14 اسفند 1395 توسط بسیج شهدای روستای اوز - نور
مقام معظم رهبری

آرشیو مطالب
آمار سایت
Blog Skin