تبلیغات
روستای اوز - شهید یوسف كجوری نوری

روستای اوز

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

فرزند : علیمردان                                  

تاریخ تولد :  41/6/28

تاریخ شهادت :  60/5/13 مختصری از زندگینامه شهید :


                                   
                                              بسم الله الرحمن الرحیم

یوسف در ماه اردیبهشت سال 1341 در روستای اوز و در خانواد ه ای مومن و متقی متولد گردید . پدر یوسف 6 ماه از سال را در روستا به كشاورزی مشغول بود و 6 ماه دیگر را در شهر برای امرار معاش كفاشی می كرد . خانواده یوسف بضاعت مالی كافی نداشتند اما همیشه با توكل و امید بر خدا و توسل به اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام روزگار را می گذراندند . یوسف تحصیلات ابتدائی را در روستا گذراند اما به دلیل مسائل معیشتی مجبور شد تا كمك حال پدر شود و او را در كار كشاورزی یاری نماید . سپس در 13 سالگی به تهران آمد و در منزل یكی از بستگانش اقامت نمود و به كار سنگین و طاقت فرسای تراشكاری و خم كاری روی آورد تا حداقل خرج زندگی خودش را تامین كند . در سال 1356 خانواده اش نیز به تهران آمدند .
یوسف با ایمان محكمی كه داشت همیشه سعی می كرد دستگیر افراد ضعیف باشد و خود را متعهد به دستورات الهی می دانست و مخصوصا توجه خاص به نماز و قرآن و احكام اسلامی داشت .
یوسف در سال 1360 با بصیری و درك عمیق به موقعیت و شرائط حساس كشور و نیاز به نیروهای رزمنده در جبهه های جنگ ، به خدمت مقدس سربازی رفت و پس از مدتی به شهر بانه اعزام گردید و جندی بعد در مرداد 1360 با شهادت به آنچه سالها در پی آن بود دست یافت و به دیدار معبودش شتافت و سرانجام پیكر پاك و مطهرش در روستای اوز آرام گرفت .      
نوشته شده در شنبه 14 اسفند 1395 توسط بسیج شهدای روستای اوز - نور
مقام معظم رهبری

آرشیو مطالب
آمار سایت
Blog Skin